Strona Główna
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
9
26
27
28

Komunikaty

Nowy numer Gazetki Szkolnej SUPEŁ 


Najbliższa Wywiadówka 12.04.2018 r. (czwartek)


Dowozy uczniów   I  Odwozy uczniów   I  Dożywianie  

Zostaliśmy LAUREATAMI konkursu Delmy - remont szkolnej stołówki
Absolwenci szkoły
Arkady Fiedler Patron Szkoły Podstawowej
Jan Paweł II Patron Gimnazjum

Nasz Patron od 18 maja 2002 r. –Jan Paweł II (18 maja...

Czytaj więcej...
Gazetka szkolna - SUPEŁ

18 maja obchodziliśmy święto patrona naszej szkoły – św. Jana Pawła II.

W tym dniu uczniowie wzięli udział w licznych konkurencjach, które przybliżyły życie Papieża Polaka. Zagadki dotyczące pielgrzymowania, nauczania oraz pasji św. Jana Pawła II zmotywowały uczniów do poszukiwania odpowiedzi wśród dostępnych źródeł, a tym samym – do walki o cenne punkty. Najlepszy wynik uzyskała klasa Ic, która w nagrodę otrzymała wielki tort.

Po zakończeniu rywalizacji uczniowie i nauczyciele wzięli udział w apelu. Nie mogło zabraknąć oprawy muzycznej, w ramach której pojawiły się utwory bliskie sercu Papieża – „Barka”, „Moje miasto Wadowice”, a także „Lolek” czy „Błogosławieni miłosierni”. Prezentacje multimedialne uzupełniły opowieść o najważniejszych wydarzeniach z życia naszego patrona. Inscenizacja wywołała wiele wzruszeń oraz przemyśleń. Zachęcała do wsłuchania się we wciąż aktualne słowa św. Jana Pawła II, który szczególną uwagę poświęcał młodzieży:

„Życie to czas, który został nam podarowany i w którym każdy z nas staje wobec wyzwania, jakie niesie samo życie: to wyzwanie polega na znalezieniu swojego celu, przeznaczenia i na walce o nie. Alternatywą jest przeżycie tego czasu w sposób powierzchowny, «utracenie» życia dla marności; nieumiejętność odkrycia w sobie zdolności do dobra i tym samym także drogi do prawdziwego szczęścia. Zbyt wielu młodych ludzi nie zdaje sobie sprawy, że sami są w głównej mierze odpowiedzialni za nadanie głębokiego sensu własnemu życiu. Tajemnica wolności należy do samej istoty tej wielkiej przygody, jaką jest życie dobrze przeżyte.”

„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali. Wbrew wszystkim mirażom ułatwionego życia musicie od siebie wymagać. To znaczy właśnie ‘więcej być’.”

 • IMG_2056
 • IMG_2064
 • IMG_2073
 • IMG_2075
 • IMG_2078
 • IMG_2083
 • IMG_2086
 • IMG_2092
 • IMG_2099
 • IMG_2106
 • IMG_2114
 • IMG_2119
 • IMG_2120
 

Wydarzenia

 • All
 • Akcje I Projekty
 • Ciekawe Spotkania
 • Sport
 • Uroczystości
 • Wolontariat
 • Zabawy
 • Default
 • Title
 • Date
 • Random
load more hold SHIFT key to load all load all

Rok szkolny 2016/2017

 • All
 • Akcje I Projekty
 • Ciekawe Spotkania
 • Konkursy
 • Sport
 • Uroczystości
 • Wycieczki
 • Zabawy
 • Default
 • Title
 • Date
 • Random
load more hold SHIFT key to load all load all